Dotyk Płomienia

Wrzesień 2019

„DOTYK PŁOMIENIA

Wystąpią Grażyna Cebo-Więcek  – prezentacja wierszy autorskich

Janusz Kurowski – oprawa muzyczna

12 września 2019, godz. 18.30 Centrum Edukacyjne Wstęp wolny

Zapraszam na spotkanie literacko-muzyczne z Grażyną Cebo-Więcek, która zaprezentuje wybrane utwory ze swego tomiku poetyckiego „Dotyk płomienia”. Przekaz słowny poetki wzbogaci muzyk Jacek Kurowski.

Spotykamy się w Centrum Edukacyjnym w Nadarzynie, ul. Wiśniowa 26, w dniu 12 września 2019 o godz. 18.30.

Wstęp wolny. Proszę zapraszać swoich gości.

Plakat do pobrania

Oczekując na Państwa na wspólnej uczcie duchowej, pozdrawiam serdecznie,

Stanisława Ossowska

 

P.S.

Jeszcze parę słów o występujących.

Grażyna Cebo-Więcek

tak pisze o sobie:

„Kim jestem?

Myślę, że każdy z nas jest tym, czym karmi swoje ciało, umysł i duszę. Jestem tym, czym żywię siebie i innych, tak w sensie fizycznym, jak i spirytualnym.

Nie mam wykształcenia plastycznego, choć od lat młodzieńczych malowałam, rysowałam, projektowałam itp. To było bardzo, bardzo dawno temu. Dzisiaj jestem kimś innym. Jestem tym, czym żywiłam się przez te minione lata. Moja dzisiejsza twórczość – malarstwo i poezja – są kwintesencją stylu życia, stosowania określonego sposobu żywienia siebie i innych.

(…) Pokarmem dla umysłu są informacje, lektury, rozmowy, filmy w kinach, programy radiowe i telewizyjne.

(…) Duszę żywię m. in. obrazem i dźwiękiem, kontemplacją piękna przyrody, sztuki, harmonijną muzyką, poezją, modlitwą, uczuciami.”

A oto fragmenty z tomiku Grażyny Cebo-Więcek „DOTYK PŁOMIENIA”

 

Twoje oczy na moich oczach skupione
Twoje usta muskające – szampan we krwi
Twoje serce przy moim – dotyk płomienia
Transformujący życie

 ***

Płomieniu,
O, płomieniu,
Dotknij mnie i rozpal
Całe życie będę biegła
Szukając jasnego paliwa
intelektualnego
praktycznego
duchowego

Janusz Kurowski

Absolwent polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 80-tych i 90-tych tworzył i śpiewał autorskie piosenki na studenckich festiwalach piosenki poetyckiej, turystycznej oraz szantowych, takich jak Yapa,

Bakcynalia, Bazuna, Włóczęga, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Później nastąpiła długa przerwa w publicznych występach.

W grudniu 2014 „odnaleziony” przez osoby pamiętające jego utwory, dołączył do projektu „Fabryka snów w mieście Łódź”, powrócił do śpiewania i tworzenia piosenek. Wygrał 50-tą Giełdę Piosenki w Szklarskiej Porębie, zdobywał nagrody na Poetyckich Rubieżach, Metamorfozach Sentymentalnych, na międzynarodowym Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie zdobył nagrodę ZAKR i został laureatem Złotej Piątki.

Ceniony za poetyckie teksty łączące lirykę z humorem oraz ciekawe i różnorodne opracowania muzyczne. Występuje solo z gitarą lub z grupą przyjaciół wspierających go instrumentalnie i wokalnie, z którymi właśnie nagrywa płytę Winobranie.